
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Non-Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Frequency | 40 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M4 |
| Interface | I²C, I²S, SMBus, SPI, UART |
| Memory Size | 256 kb |
| Number of I/Os | 16 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 3.8 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Data Rate | 2 Mbps |
| Current - Receiving | 8.7 mA |
| Current - Transmitting | 0 A |
| RAM Size | 32 kB |
| Output Power | 19.5 dBm |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | FULL PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Number of Digital IO | 16 |
| Flash Memory Size | 256 kB |
| Core Clock Rate | 40 MHz |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
